Блог

Поради по догляду під час експлуатації самоката.

Після кожної поїздки необхідно:

Протирати бруд, пісок і пил вологою ганчіркою, у всіх місцях, куди можна дістатися. Особливо важливо протирати самокат після їзди в дощову погоду. Пил, пісок, вода і бруд, які потрапляють на поверхню деталей, що труться під час поїздки, стрімко скорочують термін життя комплектуючих, особливо страждають втулки коліс, електродвигун, гальмівні диски на колесах і рульова колонка. Ці деталі поступово забиваються пилом і піском, а також іржавіють від води. Мити електротранспорт під струменем води, особливо якщо вона під високим тиском, не можна. Справа в тому що, під час мийки вода може потрапити на контакти електрообладнання (електродвигун, акумуляторна батарея, контролер, дисплей, кнопки, фара і т.д.) і вивести його з ладу. Тому, можна тільки протирати вологою ганчіркою. Не забувайте, що на морозі не можна сушити електросамокат в гаражі або на балконі, інакше потрапила в пристрій волога замерзне і зашкодить його.

Ставити акумуляторну батарею (АКБ) на зарядку. Якщо планується виїзд в найближчі дні, то заряджати потрібно на 100%. Якщо виїзд найближчим часом не планується, краще зарядити на 50-70%, в цьому випадку термін експлуатації батареї трохи збільшиться. Не заряджайте і не зберігайте батарею на морозі, також дотримуйтесь інші правила заряду і зберігання, які вказані в інструкції з експлуатації в 3 розділі даної статті.

Перед кожним виїздом необхідно:

Проводити зовнішній огляд транспортного засобу. В першу чергу звертати увагу на колеса і акумулятор. Якщо колеса недостатньо накачані, їх потрібно підкачати. Якщо батарея здулася або має сліди патьоків, виїжджати не можна, заряджати таку акб теж ні в якому разі не можна, вона може вибухнути. Такий акумулятор необхідно терміново утилізувати і замінити на новий, з таким же напругою і не меншою ємністю.

Перевірити затягування всіх болтів, гайок і ексцентриків. Всі болтові з'єднання повинні бути надійно затягнуті, це потрібно для Вашої безпеки. Особливо звертайте увагу на затягування коліс, керма та механізму складання. Не чекайте, поки всі деталі будуть бовтатися, гриміти і відпадати, а спокійно підтягуйте їх перед кожною поїздкою. Для цього знадобляться гайкові та шестигранні ключі.
Переконатися, що акб повністю заряджена, при необхідності зарядити, інакше Ви можете не доїхати до місця призначення.

Перевірити справність гальм.

Якщо на вулиці дощова погода, перед виїздом, потрібно бути впевненим, що Ваш самокат має достатній ступінь вологозахищеністю.